مد و لباس

خوش تیپی و خوش لباسی با مطالب خواندنی وبلاگ مد و لباس

تابستان خنكي داشته باشيد

تابستان خنكي داشته باشيدتابستان با گرمايي غيرقابل پيش بيني از راه مي‌رسد و انواع وسايل خنك كننده فقط بخشي از مشكل طاقت فرساي گرما را كم مي كنند. نوع و جنس پوشش مي‌تواند بهترين كمك را در اين روزهاي گرم تابستاني به شما بكند تا كمتر از گرماي هوا برنجيد و گله و شكايت كنيد. قدم اول، جنس لباس است . پارچه هاي نخي، پنبه اي، لينن، گاباردين و ابريشم نازك مناسب اين فصل هستند و پوست در مجاورت آنها احساس خنكي مي كند. پوست در كنار ابريشم به اندازه لينن اجازه تنفس ندارد، اما اگر از چروك شدن لباس هاي لينن خسته شده ايد و نمي توانيد خود را با جمله «مد است» راضي كنيد مخلوط لينن و ابريشم مصنوعي (rayon) را امتحان كنيد. مخلوط ۷۰ در صد نخ و ۳۰ درصد نايلون يا پارچه هاي صددرصد پلي استر هم براي تابستان مناسب هستند. چنين پارچه هايي ميليون ها منفذ ريز در خود دارند و هوا را كاملاً از خود عبور مي دهند. به اين ترتيب با وزيدن كوچك ترين نسيمي دماي بدن كاهش مي يابد. پارچه هايي مثل تريكو يا جين هم كه در سراسر سال به كار مي روند براي تابستان مناسبند اما بايد ضخامت آنها را نسبت به پاييز و زمستان كمتر انتخاب كنيد.
رنگ لباس ها هم در تابستان تغيير چشم‌نوازي دارد. معمولاً ديدن لباس‌هاي با رنگ هاي تند بر تن اطرافيان آمدن تابستان را نويد مي‌دهد. پوشيدن يك يا دو تكه لباس با رنگ تند تنوع خوبي است اما لباسي كه از سر تا پا به رنگ هاي تند متعدد باشد چشم را آزار مي دهد. رنگ هاي تند مناسب اين فصل سبز مغزپسته‌اي، صورتي، ارغواني روشن، نارنجي و آجري هستند.
در فصل تابستان رنگ‌هاي روشن براي لباس مناسب‌ترند. رنگ روشن بخشي از انرژي خورشيد را منعكس مي كند در حالي كه رنگ تيره بيشتر آن را به خود جذب مي كند و موجب گرم شدن بدن مي شود. رنگ‌هاي سفيد، شيري، كرم، بژ و نخودي در تابستان به خنك ماندن بدن كمك مي‌كنند. همچنين مي‌توانيد لباس‌هايي به رنگ‌هاي خنثي بپوشيد كه در تمام طول سال كاربرد دارند مثل قهوه اي كم رنگ، طوسي يا آبي كم رنگ.در تابستان امكان انتقال سريع ازفضاي گرم به سرد وجود دارد . در فضاي بسته محل كار يا مراكز خريد معمولاً فضا را بيش از آنچه لازم است - براي رفاه حال مشتريان- خنك مي كنند و اگر بيرون و زير آفتاب داغ تابستان عرق كرده باشيد با كوچك‌ترين وزش باد كولر، سرما خواهيد خورد. بهتر است هميشه لباس نازكي همراه داشته باشيد تا وقتي وارد محيط سردتر ميشويد براي اين كه به آن دما عادت كنيد، بپوشيد. حتي ممكن است دما در طول روز بالا و پايين برود. آقايان برعكس زمستان كه وقتي وارد ساختمان مي شوند كتشان را در ميآورند، مي توانيد كت تابستاني و رنگ روشني تهيه كنيد كه وقتي وارد مكان هاي سرپوشيده و خنك مي‌شويد به تن كنيد.
در تابستان بدن خود را با لباس هاي بلند و گشاد بپوشانيد. سعي كنيد لباس هاي آستين بلند و شلوارهاي بلند بپوشيد. به ياد داشته باشيد اولين خط دفاعي در برابر اشعه آفتاب لباس است. SPF (فاكتور محافظت در برابر آفتاب) اكثر لباس ها بين ۵ تا ۹ است. لباس‌هاي نخي با بافت فشرده از پوست بيشتر محافظت مي‌كنند. خريدهايتان را از روي كيفيت انجام بدهيد نه كميت. انگليسي ها مي گويند «ما آنقدر پول نداريم كه لباس ارزان قيمت بخريم.»با پولي كه در اختيار داريد بهترين پارچه ها را انتخاب كنيد. به سراغ مدهاي كلاسيك برويد تا بتوانيد سال ها از آن استفاده كنيد. پول خود را بيشتر صرف خريد لباس اصلي مانند مانتو، شلوار، پيراهن و كفش بكنيد.
و در نهايت، هميشه «قانون سه تايي» را به ياد داشته باشيد:
لباسي بخريد كه رنگ و طرح آن حداقل به سه لباس ديگرتان بيايد. هنر هماهنگ كردن طرح ها و رنگ ها را با هم ياد بگيريد و لباس اصلي تان را با كيف يا روسري ارزان قيمت تري هماهنگ كنيد.
 

روزنامه تهران امروز

نوشته شده در دوشنبه 1390/2/5ساعت 10:37 توسط aseman790| (0) نظر


آخرين مطالب
» <-PostTitle->
Design By : Teblog